W dniach 16.01.23 r.-20.01.23 r. fundacja My Słowianie zorganizowała dla dzieci z Gminy Borki zajęcia w Klubie Pasji.

Pierwszego dnia odbył się wieczór z bajkami i popcornem. Na początku dzieci pomagały w przygotowywaniu popcornu, który później bardzo chętnie zajadały podczas oglądania bajki, która im się bardzo podobała.

We wtorek dzieci wzięły udział w różnych grach zespołowych, które pozwoliły im się jeszcze bardziej zintegrować. Zajęcia rozpoczęły się od gry w kalambury. Później uczestnicy zajęć bawili się w głuchy telefon, okazało się, że ta gra jest bardzo zabawna i na koniec powstały bardzo śmieszne hasła. Tego dnia dzieci mogły również pośpiewać. Znalazła się grupa, której karaoke przypadło do gustu. W czasie zajęć dużym zainteresowaniem cieszyła się również gra w bilard i gry planszowe. O godz. 15 odbyły się również warsztaty modelarskie.

W środę odbył się „Dzień włoski”, który rozpoczęliśmy od przygotowania pizzy. Dzieci pod okiem opiekunów miały możliwość same przygotować ciasto na pizzę. Podczas gdy pizza się piekła dzieci uczyły się jednego z włoskich tańców „Tarantelli”. Okazało się, że ten taniec nie jest taki trudny jak wydawało się na początku i uczestnicy zajęć bardzo szybko nauczyli się kroków. Na koniec zajęć dzieci wzięły udział w Quizie z wiedzy o Włoszech. Quiz był bardzo łatwy, wszyscy uczestnicy znali odpowiedzi na zadawane pytania.

W czwartek odbyły się warsztaty z rękodzieła, podczas których dzieci robiły lampiony ze słoików. Był to bardzo kreatywny dzień. Wszyscy uczestnicy dostali słoiki, które najpierw pomalowali farbami. Pomalowane słoiki, każdy mógł udekorować różnymi ozdobami. W tak przygotowane lampiony dzieci włożyły świeczki, aby w domu móc je zapalić i zobaczyć jaki efekt podczas świecenia daje lampion. Zajęcia te pokazały dzieciom jak mogą zrobić coś wyjątkowego z rzeczy, które mają w domu. Tego dnia również odbyły się zajęcia modelarskie.

W piątek odbyły się warsztaty kulinarne z robienia babeczek. Dzieci najpierw przygotowywały ciasto z przepisu, który otrzymały. Później przygotowane ciasto trzeba było wlać do foremek i upiec. Na sam koniec, kiedy babeczki już wystygły dzieci udekorowały je lukrem i posypały kolorowymi posypkami.

Cały tydzień zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak mogliśmy się dowiedzieć od rodziców, dzieci były bardzo zadowolone i chętnie przychodziły do Klubu Pasji. Był to czas, podczas którego dzieci mogły się czegoś nauczyć i spędzić miło czas wolny podczas ferii zimowych.