Za nami dwa dni ferii w Klubie Pasji z fundacją My Słowianie.
Pierwszy dzień ferii przypadł na dzień 29 stycznia, tego dnia również w kalendarzu świąt nietypowych, wypada Dzień Składanki i Łamigłówki. Z tej okazji, wspólnie z dziećmi rozwiązywaliśmy zagadki słowne oraz rebusy. Wszystkie przygotowane przez nas zadania okazały się proste, a dzieci biorące udział w zajęciach wykazały się kreatywnością i logicznym myśleniem. Aby jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnie, dzieci podzieliły się na grupy i przygotowały własne rebusy, co okazało się świetną zabawą.

Po pracy umysłowej przeszliśmy do części ruchowej. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawach takich jak ‘Raz, dwa trzy, baba-jaga patrzy’, ‘Krzesełka’ czy ‘Szczurek’.
Przyszedł czas również na odpoczynek, podczas którego zagraliśmy w gry ‘Myśl kolorem’ oraz ‘5 sekund’, podczas których nie zabrakło wspólnych żartów i śmiechu.

Drugiego dnia wspólnych ferii (31.01.2024 r.) odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przygotowały gofry. Uczestnicy podzielili się na grupy i zabrali się za robienie ciasta. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem. Poszło im to bardzo sprawie i po niedługim czasie smażyliśmy już pierwsze gofry. Podczas czekania na gofry dzieci zabrały się za przygotowywanie herbatki zimowej. Po gofrowo-herbatkowej uczcie dzieci nabrały energii i od razu rozpoczęły się wspólne zabawy.

To nie koniec wspólnie spędzonego czasu. Zapraszamy na kolejne spotkania.