20 stycznia w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbył się koncert promujący płytę Kamila Mitury „Pozory”, która ukazała się w grudniu 2022 r. Podczas koncertu Kamil zaśpiewał wszystkie utwory znajdujące się na płycie: “POZORY”, “Odbudować”, “Nie chce chcieć”, “Gwiazdy”, “Opowiesz mi”, “Odpalmy zapalniczki”, “Proste”, “Wszystko i nic” (skit), “Plan”, “Monotonia”, “Chwila” i “Ogień”. Po koncercie osoby chętne mogły kupić płytę Kamila oraz poprosić artystę o autograf i wspólne zdjęcie.

Galerię zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na profilu Radzyńskiego Ośrodka Kultury na Facebooku.

Kamil to 18-letni obiecujący muzyk, pochodzący z Sitna w Gminie Borki, jest spontanicznym, zdeterminowanym, posiadającym poczucie humoru nastolatkiem, uczniem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Kamil od dziecka interesował się muzyką, już jako ośmiolatek uczył się gry na fortepianie w szkole muzycznej, w 2018 roku rozpoczął naukę gry na gitarze, a w 2019 roku napisał swój pierwszy utwór “Opowiesz mi”.

Kamil jest laureatem wielu konkursów wokalnych m.in. konkursu „Śpiewający Słowik” (2022), w którym zdobył nagrodę Burmistrza miasta Ryki. Jeden z utworów Kamila pt. “Odbudować” znalazł się na płycie Jacka Musiatowicza pt. „Jestem, czyli spacer po kamieniach” jako bonus track.

Kamil tworzy muzykę z pasji i nie zamyka się tylko jednym gatunku muzycznym, jak sam mówi – muzyka nie ma dla niego granic. Na płycie możemy posłuchać ballady, kawałków popowych, rockowych i hip hopowych.

Wydanie płyty współfinansowane było z budżetu Powiatu Radzyńskiego w ramach zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Patronat Honorowy nad realizacją projektu objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Wójt Gminy Borki Radosław Sałata. Partnerami fundacji My Słowianie podczas realizacji zadania zostali: Gmina Borki, Gmina Komarówka Podlaska, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, Radzyński Ośrodek Kultury, White Studio, Rapar Sp. z o.o. i Piaszczyk Studio.

Płytę Kamila można kupić na naszej stronie internetowej.