17 września 2023 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pikniku Rodzinnym na cześć polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię zorganizowanym przez Polish Clan Association . To niezapomniane wydarzenie zostało zorganizowane w urokliwym parku, w londyńskiej dzielnicy Ealing. Piknik był doskonałą okazją do integracji Polonii z Brytyjczykami oraz pielęgnowania pamięci o polskich pilotach walczących w Bitwie o Anglię.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji m.in. zabawy dla najmłodszych, przepyszną kuchnię polską, koncerty i przemówienia patriotyczne podkreślające wagę dziedzictwa polskich pilotów.

Podczas pikniku Karolina Mazur, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata oraz Paweł Przewoźny mieli okazję promować historię płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego, twórcy i pierwszego Dowódcy Dywizjonu 303 oraz opowiedzieć o działaniach fundacji My Słowianie oraz Gminy Borki związanych z naszym lokalny bohaterem m.in. o filmie fabularnym pt. “KRÓL- poznaj legendę”.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy Polish Clan Association oraz Medical Adi For Poland Fund za zaproszenie, współpracę oraz polską gościnność.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia na Facebooku Polish Clan Association.