Fundacja My Słowianie zrealizowała projekt pn. Ekranizacja Bajek Słowińskich- etap I. Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Lubelskie.

Partnerami fundacji w realizacji zadania zostali: Gmina Borki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej oraz Rapar Sp. z o.o..

Głównym celem projektu była ekranizacja dwóch bajek słowiańskich “Wilk i Człowiek” oraz “Lis i Gęsi” na podstawie książki Bolesława Londyńskiego “Bajki Słowiańskie”. Aby zrealizować ten cel, przeprowadzono szereg mniejszych działań: przygotowano materiały do ekranizacji bajek tj. scenariusz, stroje i rekwizyty, przeprowadzono casting wśród dzieci na aktorów bajek, zakupiono nagrody dla zwycięzców castingu, nagrano materiał do ekranizacji bajek oraz zorganizowano premierę w jednej ze szkół z terenu Gminy Borki.

Poprzez realizację projektu umożliwiliśmy odbiorcom spojrzenie na świat bajek z innej perspektywy, perspektywy naszych przodków. Bajki “Wilk i Człowiek” oraz “Lis i Gęsi” przekazują morał, co czyni je wartościowymi, dzięki czemu możemy uczyć, motywować i inspirować widzów.

Aktorami w bajkach zostali uczniowie ze szkół podstawowych w Borkach, Krasewie i Woli Osowińskiej: Jowita Filip, Kamila Gaweł, Błażej Niewęgłowski, Aleksandra Chamioło, Weronika Chamioło, Oliwier Warpas i Wiktor Warpas.

Bajki obejrzeć można na naszym kanale YouTube FMS TV.