Bieg Pamięci Dywizjonu 303 jest imprezą cykliczną. Wchodzi w coroczny harmonogram wydarzeń kulturalno-sportowych w Gminie Borki.

Głównymi celami organizacji biegu są:

-upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu,

-promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia,

-promocja Gminy Borki jako miejsca przyjaznego dla biegaczy

-uczczenie pamięci żołnierzy walczących podczas II wojny światowej w szeregach sił powietrznych Wielkiej Brytanii w Dywizjonie 303, a w szczególności płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego byłego mieszkańca Gminy Borki.

W 2022 roku VI Bieg Pamięci Dywizjonu 303 odbył się 17 lipca w Starej Wsi. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Borki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, Stowarzyszenie Nasza Wspólna Sprawa Stara Wieś oraz fundacja My Słowianie.

VI Bieg Pamięci Dywizjonu 303 został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu Sport dla wszystkich, w kwocie 15 000 zł. Całkowita wartość środków przeznaczonych na organizację wydarzenia przez fundację to 23 289,06 zł. W ramach zdania zakupiliśmy medale i pakiety startowe dla wszystkich uczestników biegów oraz puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii.

VI Biegu Pamięci Dywizjonu 303 w biegach na 11,3km; 5,3km i 3,3 km wzięło udział łącznie 196 biegaczy. W biegach dziecięcych wzięło udział łącznie 104 osoby.

Wyniki biegów dostępne są na stronie time2go.pl Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Galerię zdjęć z wydarzenia obejrzeć można https://fundacjamyslowianie.pl/vi-bieg-pamieci-dywizjonu-303-2/?v=9b7d173b068d oraz na stronie Gminy Borki https://www.gminaborki.pl/vi-bieg-pamieci-dywizjonu-303/