W dniu 28 stycznia 2023 roku w Klubie Pasji w Starej Wsi odbyło się spotkanie podsumowująca działalność Fundacji My Słowianie w roku 2022. Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego występu Kamila Mitury. Artysta zaprezentował dwa utwory z debiutanckiej płyty pn. POZORY, która została wydana w grudniu 2022 roku. Po występie głos zabrała Prezes Zarządu Fundacji My Słowianie, opowiedziała zgromadzonym gościom jakie działania w 2022 roku zostały zrealizowane przez Fundacje.

O projektach, które realizowaliśmy w 2022 roku można dowiedzieć się więcej klikając w link poniżej oraz odwiedzając nasz kanał na YouTube FMS TV.

Po podsumowaniu działalności przyszedł czas na wręczenie podziękowań i nagród. Wśród nagrodzonych znalazły się dzieci biorące udział w projekcie Ekranizacja Bajek Słowiańskich, laureaci konkursów pt. “Kartka Świąteczna” i “Legendy Słowiańskie” oraz osoby i instytucje, które wspierały działalność fundacji w 2022 roku.

Podczas wydarzenia po raz pierwszy zostały wręczone akty nadania Tytułu Honorowego “Zasłużony dla fundacji My Słowianie”, który ma charakter osobisty i jest wyrazem najwyższego uznania dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla Fundacji, o niepodważalnym wkładzie w jej rozwój oraz jej promowanie.

Honorowy Tytuł “Zasłużony dla fundacji My Słowianie” został nadany: Szkole Podstawowej im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego w Woli Osowińskiej, Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Krasewie, Szkole Podstawowej w Woli Chomejowej, Zespołowi Placówek Oświatowych w Borkach, Szkole Podstawowej w Tchórzewie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, Gminie Borki oraz Fundatorowi Fundacji My Słowianie.