W dniach 03.06.-04.06.24 r. zorganizowaliśmy wycieczkę, w której uczestniczyli seniorzy z Gminy Borki. Pierwszego dnia, mimo kilku przeciwności losu, bezpiecznie dotarliśmy do malowniczych Wadowic. Zwiedzanie miasteczka rozpoczęliśmy od podróży Wadowicką Kolejką Wspomnień, której trasa obejmowała wszystkie miejsca w Wadowicach związane z życiem Karola Wojtyły: Muzeum Miejskie, Bazylikę Mniejszą p.w. Ofiarowania NMP, Dom Katolicki, Magistrat – dawna szkoła powszechna, Rynek – Plac Jana Pawła II, dawną Cukiernia K. Hagenhubera, Liceum Ogólnokształcące – dawne gimnazjum, Klasztor o.o. Karmelitów Bosych – Sanktuarium Św. Józefa, Kościół p.w. św. Piotra Apostoła, Koszary 12 Pułku Piechoty, Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek, dawny budynek TG Sokół oraz Planty; podczas zwiedzania poznaliśmy ciekawe fakty i anegdoty z życia Ojca Świętego.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, podczas której mogliśmy szczegółowo poznać życie i działalność kapłańską Karola Wojtyły.  W skład Muzeum wchodzi dawne, dwupokojowe mieszkanie Wojtyłów, multimedia, animacje i wiele eksponatów związanych z latami przeżytymi przez Karola Wojtyłę w tej kamienicy np. fotografie, kopie świadectw szkolnych, sutanny z różnych etapów kariery duchownej czy narty i plecak przypominające o zainteresowaniach Karola Wojtyły.

Po wizycie w muzeum przyszedł czas na lody i kremówki papieskie. Tak zakończyliśmy wizytę w Wadowicach i udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego w Zembrzycach.

Drugiego dnia wycieczki pogoda nas nie rozpieszczała, mimo wszystko udaliśmy się do Krakowa. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Kościuszkowskie, następnie część uczestników wycieczki zdecydowała się wejść na Kopiec Kościuszki, gdzie można było zobaczyć panoramę miasta. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny w Krakowie, gdzie każdy z nas miał chwilę dla siebie. Punktualnie o 14:00 spotkaliśmy się z Panią Przewodnik. Spacer po Starym Mieście rozpoczęliśmy od Sukiennic, później udaliśmy się do Kościoła Mariackiego, którego wnętrze zachwyciło nas wszechobecnym przepychem. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie z uwagą i ciekawością wysłuchaliśmy opowieści Pani Przewodnik. Nasz spacer zakończył się przy smoku wawelskim, który był ostatnią atrakcją naszej wycieczki. Zmęczeni, ale w dobrych humorach bezpiecznie wróciliśmy do domów.